Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm

Kentsel dönüşümün amacı, öncelikle insan hayatını güvenceye almak, çarpık yapılaşmayı düzeltmek ve ekonomik ömrünü tamamlamış yapıları yeni standartlara göre yeniden inşa etmektir.

Artık geçerliliğini kaybetmiş eski deprem yönetmeliklerine göre inşa edilmiş olan ve deprem güvenliği açısından risk teşkil eden binalar riskli bina olarak kabul edilmektedir. Bu tip binalar oluşabilecek doğal afetlerde insan hayatı için ciddi tehlikeler barındırmaktadır.Yeni deprem yönetmelige göre binalar tasarlanıp hayata geçiriliyor.

Kahramanoğulları İNŞAAT’ın inşaat sektöründe 1990 yılından itibaren biriktirdiği tecrübe, bilgi birikimi ve donanımı, çağdaş şehircilik ilkelerine uygun güvenli yapıların inşa edilmesi için Kentsel Dönüşüm Projeleri´nde uygulamaktadır.

Kahramanoğulları İNŞAAT, konusunda uzman kadrosuyla, "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanun" çerçevesinde, modern, güvenilir ve ekonomik değeri yüksek binalar inşa eder. Yapı Konut, tüm binaların inşaatını hassas Kahramanoğulları İNŞAAT Standardı´nda yapmakta olup, hem inşaat aşamasında hem de inşaat sonrasında sorumluluğunun bilincinde hareket eder.

Kahramanoğulları İNŞAAT, Kentsel Dönüşüm çerçevesinde riskli alanlarla ilgilendiği gibi, tekil riskli binaların yenilenmesini de gerçekleştirmektedir.

Kentsel Dönüşüm
İllere Göre Kira Yardımı Miktarı
Kira yardımı başvurusu için gerekli belgeler nelerdir? Bu yardımın alınabilmesi için öncelikle mal sahibi veya kiracının bulunduğu yapının, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından riskli bulunması gerekir.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İle Protokol İmzalayan Bankalar
6306 sayılı "Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun" kapsamında hak sahiplerince bankalardan kullanılacak kredilerde sağlanacak faiz desteğine ilişkin Bakanlığımız ile protokol imzalayan Bankalar
Copyright © 2020 www.kahramanogullariinsaat.com Tüm hakları saklıdır. Yazılım hakları NF Web Tasarım’a aittir. Yukarı Kaydır